Leczenie depresji

Problem: depresja. Rozwiązanie: terapia

Brak radości lub energii na co dzień, problemy z bezsennością, wzmożona negatywna samoocena - wszystkie wymienione tu stany mogą być objawami depresji. Depresji, na którą według danych Światowej Organizacji Zdrowia cierpi około 10 procent całej światowej populacji. Jeżeli zauważyli Państwo u siebie lub kogoś bliskiego niepokojące objawy związane właśnie z depresją, należy pomyśleć o konsultacji swoich spostrzeżeń z wykwalifikowanym specjalistą, psychologiem.

Pomoc psychologiczna w przypadku depresji jest niezwykle ważna, gdyż pomaga pacjentowi powrócić do stanu, w którym jego samopoczucie będzie uregulowane, w którym praca zawodowa, relacje intymne, rodzinne czy też w ogóle społeczne zostaną zbilansowane i staną się strefami, w których poruszamy się bez obaw. Taki jest cel podejmowanej terapii.

Leczenie depresji – jak zacząć

Gabinet psychologiczny to miejsce, w którym znajdą Państwo profesjonalną pomoc psychologiczną. Gdy zajdzie taka konieczność, przybierze ona formę leczenia depresji. Pierwsze dwie lub trzy konsultacje trwają po około 50 minut i pozwalają psychologowi zrozumieć pojawiający się u pacjenta problem, rozpoznać go, ale rozpoznać także Państwa konkretną sytuację życiową. Zrozumieć. Te pierwsze spotkania pomagają także ustalić, czy leczenie depresji jest rzeczywiście koniecznością i jaką formę przybierze. Osoba przychodząca do psychologa z kłopotem, jakikolwiek by nie był, sama jest najważniejszym podmiotem w trakcie leczenia. Udanie się na konsultację psychologiczną nie oznacza zatem konieczności skorzystania z terapii, choćby była sugerowana.

Gdy jednak taka decyzja zapadnie, pacjent wraz z psychologiem wybiera najkorzystniejszą ścieżkę leczenia depresji - terapię indywidualną . Należy oczywiście pamiętać, że decyzja o wzięciu udziału w takiej terapii leży w gestii pacjenta. Z całą pewnością kwestią najistotniejszą pozostaje opanowanie obaw i zgłoszenie się po pomoc psychologiczną: telefonicznie, za pośrednictwem Internetu.

Leczenie depresji: gdzie szukać pomocy psychologicznej

Mgr Małgorzata Neumann prowadzi swój Gabinet Psychologiczny i Psychoterapeutyczny w miejscowości Nidzica. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej gabinetu oraz o kontakt telefoniczny.