Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna: komu i dlaczego?

Gdy w Państwa codzienności pojawiają się problemy, których nawarstwienie sprawia, że funkcjonowanie w przestrzeni prywatnej, intymnej lub publicznej zostaje zakłócone, utrudnione lub niemożliwe, warto skorzystać z konsultacji z profesjonalistą.

To, co może skierować Państwa kroki w stronę gabinetu psychologicznego, jak na przykład przeżywane lęki, bezsenność, niekontrolowane wahania nastroju, strata bliskiej osoby czy kryzys w związku małżeńskim lub partnerskim, przytrafia się wielu osobom i warto pamiętać, że w sięgnięciu po pomoc psychologiczną nie ma nic nadzwyczajnego. Szybkie reagowanie na pojawiające się w naszym życiu problemy umożliwia łatwiejsze z nimi się rozprawienie.

Pierwsze konsultacje

W wypadku przywoływanych powyżej problemów takim specjalistą jest oczywiście wspomniany już psycholog. W Gabinecie Psychologicznym i Psychoterapeutycznym mgr Małgorzaty Neumann pomoc psychologiczna rozpoczyna się już w trakcie pierwszej wizyty. Taka pierwsza konsultacja trwa około 50 minut. To właśnie wtedy w porozumieniu z psychologiem decydują się Państwo o podjęciu kolejnych kroków na drodze ku lepszemu samopoczuciu. Pierwsze trzy konsultacje są zatem kluczowe w podjęciu decyzji. Pomagają zarówno pacjentowi, jak i psychologowi ustalić najodpowiedniejsze kroki w procesie leczenia. Pierwsze konsultacje ustalają problem, z jakim zgłaszają się Państwo do gabinetu psychologicznego, pozwalają także zapoznać się bliżej z Państwem i Państwa sytuacją osobistą. Jest to niezbędny element, punkt startowy dla dalszego procesu leczenia. Udanie się na konsultacje do gabinetu nie jest jednoznaczne z decyzją o wybraniu pomocy psychologicznej w formie psychoterapii. Ta ostatnia ustalana jest na drodze dobrowolnej decyzji przyszłego pacjenta. Warto o tym pamiętać i nie stresować się pierwszą ani żadną kolejną wizytą w gabinecie.

Gdzie się udać

Do Państwa dyspozycji jest, w zależności od problemów, z jakimi muszą Państwo borykać się na co dzień, kilka ścieżek leczenia: terapia indywidualna, terapia dla par lub terapia dziecka czy nastolatka. W podjęciu właściwej decyzji pomaga oczywiście psycholog, który będzie Państwa wsparciem w trakcie trwania całego procesu leczenia.

Decyzja o udaniu się do konkretnego psychologa pada często w ścisłej korelacji z miejscem naszego stałego przebywania. Mgr Małgorzata Neumann udziela profesjonalnej oraz kompleksowej pomocy psychologicznej w Nidzicy. To właśnie w tym miejscu odnajdą Państwo profesjonalną pomoc psychologiczną, której udzielaniem zajmuje się wykwalifikowana oraz kompetentna osoba ze sporym bagażem doświadczenia zawodowego zdobytego w trakcie licznych kursów, szkoleń, warsztatów, a także podczas pracy z wieloma pacjentami w trakcie lat działalności zawodowej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się w ofertą pomocy psychologicznej w gabinecie mgr Małgorzaty Neumann. Na wizytę mogą Państwo umówić się telefonicznie.