Terapia dla par

Terapia dla par, nie tylko małżeńskich

W każdym związku, w każdej relacji mogą pojawić się problemy, mniejsze lub większe. Może jednak także pojawić się kryzys. Sytuacje kryzysowe zaś często wymagają odpowiedniego nawigatora, mediatora, rozjemcy - kogoś, kto do pojawiających się zagrożeń w danej relacji podejdzie z rezerwą i pomoże znaleźć najkorzystniejsze dla pary rozwiązanie. Zadania te doskonale spełnia osoba doświadczonego psychologa.

Niecałe cztery lata temu, w 2013 roku, rozwiodło się ponad 66 tysięcy małżeństw. Porównując te dane z rokiem 2012, jest to aż 1,6 tysiąca par małżeńskich po rozwodzie więcej. Dodajmy do tego kolejny element układanki statystycznej: w stosunku do roku 2012, w roku 2013 liczba zawieranych małżeństw spadła o 22 tysiące. Coraz więcej par małżeńskich decyduje się na rozwód. Coraz mniej związków postanawia instytucjonalnie uregulować swój status. Po przeczytaniu zaledwie kilku powyższych danych łatwo dojść do następującej konkluzji: wiele par boryka się z problemami, które zawczasu rozpoznane być może dałoby się pokonać. Nie należy zatem bać się słów „terapia małżeńska” czy też „terapia dla par”. Słowa te mogą bowiem okazać się strzałem w dziesiątkę dla danego związku: rozwiązaniem problemu, wyjściem z kryzysu.

Terapia dla par: na czym polega

Po pierwsze - warto umówić się na wstępną konsultację, podczas której psycholog będzie mógł zapoznać się z problemem, z jakim stawia się u niego dana para oraz sytuacją osobistą partnerów. Zrozumieć problem to podstawa. Pierwsza konsultacja powinna zająć około 80 minut i oczywiście nie jest równoznaczna z decyzją o podjęciu się uczestnictwa w terapii dla par. Taka deklaracja jest całkowicie dobrowolna i musi zostać podjęta wspólnie przez partnerów z danego związku oraz psychologa. Sama terapia par jest okazją do otwartego opowiedzenia o swoich uczuciach, potrzebach, wątpliwościach, a jednocześnie do wysłuchania opowieści o emocjach i oczekiwaniach partnera, partnerki. Terapia służy lepszemu poznaniu oraz zrozumieniu siebie, znalezieniu rozwiązania na zaistniały problem. W zależności od sytuacji, która wymaga zaangażowania stron kryzysu, oraz psychologa zostają ustalone cotygodniowe spotkania lub spotkania raz na dwa tygodnie.

Terapia dla par: dokąd się udać

Terapia dla par, którą oferuje mgr Małgorzata Neumann, odbywa się w Nidzicy. Aby umówić się na pierwszą konsultację i sięgnąć po profesjonalną opiekę psychologa, który od wielu lat zajmuje się pracą z pacjentami, można skorzystać z drogi internetowej lub telefonicznej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą Gabinetu dostępną na oficjalnej stronie internetowej oraz do kontaktu z psychologiem.